Reklam
Temiz Magazin
19 Haziran 2019

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Refika’nın Konuğu Ata Demirer

Gündem
09 Şubat 2019
Refika’nın Konuğu Ata Demirer

Türk mutfağına taze bir bakış açısı getiren Refika Birgül, bu hafta Ata Demirer’i ağırlıyor. “Refika ile Öze Dönüş” 10 Şubat Pazar günü saat 12.00’de 24Kitchen ekranlarında izleyicilerle buluşuyor.

Ekranların sevilen ismi Refika Birgül, ezberleri bozan yeni programı “Refika ile Öze Dönüş” ile her hafta mahallesi Kuzguncuk’taki kendi mutfağında birbirinden ünlü konukları ağırlıyor. Her programında yemek tariflerinden komşuluğa, mahalle kültüründen dostluklara, doğadan hayvanlarla ilişkilerimize kadar her konuda özümüze dönmemiz gerektiğini vurgulayan Refika, bize has Türk mutfağı tekniklerini anlatıyor; Türk mutfağının dünya mutfakları arasında hak ettiği yere ulaşması için çalışıyor.

Refika bu hafta en lezzetli fırın yemeklerinin tariflerini ve ipuçlarını paylaşıyor. Eski bir geleneği de canlandırmaya karar veren ekip eskiden evlerde yapıldığı gibi içi kendileri hazırlıyor, ardından pişirmek için ekmek fırınına götürüyor; pişenleri de mahalleliyle paylaşıyor. Çayın yanına sütün en güzel üç halini kullanarak triliçe hazırlayan Refika, dost sofrasında ise balık üstadı Ata Demirer’i ağırlıyor. İkili gülmekten vakit buldukları anlarda balığın çiğ, tütsülenmiş ve kremalı halini yapıyor.

Eğlenceli ekibi, candan komşuları, yardımsever esnafı ve ünlü konuklarıyla mutfakta olduğu kadar sokakta da geçen “Refika ile Öze Dönüş”, 10 Şubat Pazar günü saat 12.00’da 24Kitchen ekranlarında.

Dünyaca ünlü şefleri ve kaliteli içerikleriyle bir yemek kanalından çok daha fazlası olan 24Kitchen D-Smart, KabloTV, Tivibu ve TV+ platformlarından izlenebiliyor.

Etiketler: 
Refika Birgül
Ata Demirer
Belde evler

Facebook Google plus Instagram Twitter