Reklam
Temiz Magazin
22 Mayıs 2019

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Çağla Şıkel’in vergide usulsüzlük yapmaktan yargılandığı davada yeni gelişme... Faturaları tek tek incelenecek

Gündem
13 Mart 2019
Çağla Şıkel’in vergide usulsüzlük yapmaktan yargılandığı davada yeni gelişme... Faturaları tek tek incelenecek

Manken Çağla Şıkel hakkında vergide usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle açılan davada yeni bir gelişme yaşandı. Mahkemede ifade veren Şıkel, mağdur olduğunu söyledi. İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Beşiktaş Vergi Müdürlüğü müfettişleri, "bağımsız manken ve modellerin faaliyeti" kapsamında çalışan Şıkel'i denetlemiş, yapılan denetimde 2013'te satışa dayanmayan sahte faturalara rastlayarak ünlü mankenden vergide usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle şikayetçi olmuştu.

Ünlü model hakkında beş yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Şıkel ise yüklü miktarda vergi cezası gelince 1 milyon liraya yakın borcu olduğunu öğrenmiş, o dönem çalıştığı muhasebecisi Erdal D.'nin kendisini dolandırdığı gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

MUHASEBECİSİNİN MAĞDUR ETTİĞİNİ SÖYLEDİ

Sabah Gazetesi'nden Dilek Yaman'ın haberine göre; İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Şıkel, sanık sıfatı ile ifade verdi. Şıkel, iddianameye konu olan eylemin bilgisi dışında olduğunu ve eski muhasebecisi Erdal D. tarafından yapıldığını ifade etti. Erdal D'ye 370 bin lira para gönderdiğini belirten ünlü manken, muhasebecisi tarafından mağdur edildiğini söyledi.

 

 

Etiketler: 
Çağla Şikel
Vergi Kaçırma
Vergi Borcu
Dolandırılma
savcılık
Belde evler

Facebook Google plus Instagram Twitter