Reklam
Temiz Magazin
24 Temmuz 2019

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Meme Cerrahı Dr. Cem Yılmaz, yazılarıyla Temiz Magazin'de!

Doktor Yazısı
31 Ocak 2016

Temiz Magazin'in "çok okunan" sağlık ve doktor sayfaları, Temiz Magazin gibi büyümeye, çok okunmaya devam ediyor!

Branşının "en iyileri"nden olan, başarılı Genel Cerrah ve Meme Cerrahisi Uzmanı Dr. Cem Yılmaz, yazıları ve hayatımıza ışık tutacak bilgileriyle Temiz Magazin'de!

DR. CEM YILMAZ KİMDİR?

1976 Ankara doğumlu, evli ve iki çocuk babası olan Dr.Cem Yılmaz, ilk ve orta öğrenimini Ankara'da tamamladıktan sonra, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki öğreniminin ardından, Ankara Numune Hastanesi’nde 2. Genel Cerrahi Kliniği’nde (Meme-Endokrin Kliniği) ihtisas yapmıştır.

İhtisası sırasında meme kanseri ve tiroid hastalıkları konusunda çalışmalarda bulunmuştur. İhtisasın bitimini takiben Rize Ardeşen Devlet Hastanesi’nde hizmet veren Dr.Cem Yılmaz, devlet hizmet yükümlülüğü kapsamında Mardin Nusaybin Devlet Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı ve Başhekim Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

2009 yılında Bursa Asker Hastanesi’nde göreve başlamış ve bu sırada  meme kanseri, tiroid hastalıkları ve cilt kanseri konusunda akademik çalışmalar yürütmüştür.

Avrupa Onkoloji Enstitüsü’nde Onkoplastik Meme Kanseri Cerrahisi konusunda eğitimlere katılmış, Düsseldorf merkezli EAOS-European Academy of Senology – Avrupa Meme Bilimi Akademisi’nde onkoplastik cerrahi, kanser merkezi kuruluşu ve kanser merkezleri kalite yönetimi konularında eğitimini takiben 2010 yılında EAOS – Avrupa Meme Bilimi Akademisi’ne öğretim üyesi olarak kabul edilmiştir.

Dr.Cem YILMAZ, Avrupa Meme Bilimi Akademisi – European Academy of Senology’ye kabul edilen en genç Avrupalı Meme Cerrahı olarak, kayda değer başarılar ortaya koymuştur. Avrupa Meme Bilimleri Akademisi’nde halen meme cerrahisi teknikleri, kanser merkezlerinde kalite ve kanser merkezi yöneticiliği konularında ders vermeye devam etmektedir.

SENA Projesi adı altında başlattığı, Meme Kanseri Hizmetlerinde Bölgesel Dönüşüm içerikli projesi 2010 yılından itibaren uygulamaya koyulmuş ve SENA Projesi altında organize olan Türkiye’nin ilk Senoloji (Meme Bilimi) Akademisi olan SENATURK 70 yerli ve yabancı öğretim üyesiyle hayata geçmiştir.

Tükiye’de Meme Kanseri tedavi süreçleri konusunda onlarca genç cerrahın eğitimine katkı sağlayan proje ile eşzamanlı olarak Meme Okulu Projesi de başlatılmış ve Meme Okulu, 2011 yılı içerisinde 3 ülke ve 5 ilde 80 konferans ile kamu dışında başlatılan ve geniş kitleye yayılan ilk Meme Kanseri farkındalık hareketi olmuştur. 2014 yılı için de, “Her Ayın 10′u 10 Dakika” hareketini başlatan Dr.Cem YILMAZ, konferanslarına devam etmektedir.

Dr. Cem Yılmaz, halen Şafak Sağlık Grubu'na http://safaksaglikgrubu.com bağlı olarak Özel Ataköy Hastanesi'nde hastalarını kabul etmekte. 

www.atakoyhastanesi.com.tr/

 

Belde evler

Facebook Google plus Instagram Twitter